MENU

Sušenie a odstránenie vlhkosti potrubiaVykonávame sušenie potrubia a odstránenie nadmernej vlhkosti po hydraulických tlakových skúškach, alebo po dlhšej dobe prevádzky počas čistenia potrubia.

Voda sa dostáva do potrubia pred uvedením do prevádzky najmä vďaka pracovnej nedisciplinovanosti pri výstavbe. V niektorých prípadoch je to dokonca dané technológiou výstavby. Napríklad pri pokladaní zhybiek veľkých priemerov, kedy je zaplavenie potrubia nevyhnuteľné. Ďalšou etapou, kedy sa voda dostáva do potrubia sú hydraulické tlakové skúšky. U tlakových skúšok vodou je to zrejmé. Nie je možné však zanedbať ani tlakové skúšky vzduchom, kedy v potrubí po jeho natlakovaní spravidla skondenzuje na stenách potrubia voda obsiahnutá vo vzduchu.

Aj keď sa voda z potrubia čiastočne odstráni pri čistení potrubia pred tlakovými skúškami, významný podiel vody z potrubia nie je možné odstrániť ani opakovaným mechanickým čistením nasiakavými čistiacimi valcami (molitanovými čistiacimi ježkami), pretože voda je na stenu potrubia viazaná kapilárnymi silami. Takúto vodu je možné odstrániť iba špeciálnymi sušiacimi metódami.

Pre sušenie potrubia používame :

  • sušenie super predsušeným vzduchom,
  • sušenie vákuom.

Obidve technológie je možné použiť aj pre sušenie línií a technologických objektov (meracie stanice, prepojovacie technologické uzly a pod.) tak aj pre jednotlivé technologické zariadenia, ktoré vyžadujú vysoké vysušenie (chemické zariadenia, vysokovýkonné parné turbíny a pod.).

viac informácií
Neváhajte nás kontaktovať:
Ak chcete viacej informácií, pošlite nám prosím e-mail a náš kolega sa Vám obratom ozve. Vopred srdečne ďakujeme.
Táto webstránka používa iba základné, funkčné súbory cookies. Viac informácií nájdete tu.
OK