MENU

Výroba čistiacich komôr pre čistenie potrubia

Výroba čistiacej (ježkovaciej) komoryPre zvýšenie bezpečnosti, prevádzkyschopnosti a životnosti potrubia je nutné vykonávať jeho pravidelnú údržbu, ktorej vnútorné čistenie je jej neoddeliteľnou súčasťou.

Vysielacie a prijímacie komory slúžia na vkladanie a vyberanie čistiacich, alebo inšpekčných valcov (piestov, alebo „ježkov“) pri čistení potrubia za prevádzky.

Navrhujeme, konštruujeme a vyrábame :

  1. stabilné komory (sú skonštruované pre trvalé osadenie v mieste ich inštalácie)
  2. mobilné komory (sú navrhnuté pre dočasné použitie - po vykonaní čistenia, alebo inšpekcie sa demontujú a prevezú na iné miesto použitia, alebo uskladnenia)
  3. dočasné tlakovacie a čistiace komory (používajú sa pri tlakových skúškach, alebo vnútornom čistení potrubia, ak čistenie prebieha na odstavenom úseku)

Mobilná čistiaca (jezkovacia) komora s rámomVýhody mobilných čistiacich komôr:

  • nie sú vystavené vplyvom počasia ako stabilné komory, nakoľko sa pred realizáciou čistenia alebo inšpekcie dovezú na miesto a po akcii sa demontujú a uložia, čo znižuje náklady na ich údržbu a prevádzku,
  • vďaka svojej konštrukcii môže byť komora vysielacou a zároveň prijímacou, čo znamená, že je možné ich operatívne vzájomne meniť podľa miesta použitia a uskladnenia, čo  následne znižuje prevádzkové náklady,
  • použitím mobilných komôr nie je nutné zaberať tak veľký pozemok ako pri stabilných komorách, čo znižuje investičné náklady,
  • mobilný hydraulický rám, ktorým sa nastavuje výška pripojenia komory, je vyrobený unifikovane, čo umožňuje použiť jeden rám na viacero veľkostí komôr, čo znižuje investičné náklady.

Všetky typy našich komôr štandardne vyrábame podľa smernice o tlakových zariadeniach PED (Pressure Equipment Directive - 2014/68/EU), alebo na požiadanie zabezpečíme ich výrobu podľa ASME, alebo AD-Merkblatt 2000.

viac informácií
Neváhajte nás kontaktovať:
Ak chcete viacej informácií, pošlite nám prosím e-mail a náš kolega sa Vám obratom ozve. Vopred srdečne ďakujeme.
Táto webstránka používa iba základné, funkčné súbory cookies. Viac informácií nájdete tu.
OK